Zapraszamy na podsumowanie projektu realizowanego we współpracy pomiędzy Muzeum Współczesnym, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Celem projektu jest zwiększenie szans adopcyjnych kilku psów z TOZ, które przebywają obecnie pod opieką studentek SWPS, które kończą szkolenie „Certyfikowany Instruktor Szkolenia Psów Metodami Pozytywnymi”. Psy są szkolone i socjalizowane, by mogły łatwiej znaleźć dom ostateczny. Praca odbywa się pod kierunkiem Marcina Wierzby („Szkoła Komunikacji Ludzi i Psów”).

Każdego psa można będzie zobaczyć na fotografiach Marcina Myszkowskiego w MWW już od 25.06, natomiast 28.06 o godzinie 15.30 odbędzie się publiczny pokaz treningu, między innymi z udziałem psów biorących udział w projekcie. Będzie tez można zobaczyć prezentację pokazującą postępy jakie poczyniły psy od momentu rozpoczęcia pracy z opiekunkami do teraz, porozmawiać o każdym ze zwierząt i o problemie nierozsądnych adopcji, które często skutkują powrotem psa do schroniska, poznać zasady adopcji racjonalnej i przemyślanej, a nade wszystko zobaczyć, że niewiele trzeba, by przestraszonego i wycofanego zwierzaka uczynić zrównoważonym i dobrym przyjacielem.