Odbiór pogłębiony

cykl spotkań edukacyjnych
Od 03.08.2023 do 03.08.2023

Zapraszamy na kolejną część cyklu spotkań Odbioru Pogłębionego! W sierpniu, październiku i grudniu, pracownicy muzeum zabiorą Cię w głąb swojego ulubionego dzieła sztuki. Wybiorą z aktualnie prezentowanych wystaw to, które jest im najbliższe i będą czekać na Ciebie, aby opowiedzieć Ci o swoim zachwycie. Jest to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym pracom na wystawie.

W trakcie spotkań dogłębnie przeanalizujemy wybrane dzieła, zbadamy jakie budzą w nas odczucia i emocje, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń muzealną świadomie, odważnie i z otwartym umysłem.

Alicja Mazurkiewicz opowie o jednym z dzieł Jana Chwałczyka Obraz koła malowany czerwienią z wystawy monograficznej artysty (poziom 3).

Monika Mazur przybliży dzieło Wandy Gołkowskiej o tytule Nadprodukcja dzieł sztuki umieszczone na Wystawie Dla Ciebie (poziom 4).

Paulina Walewska opowie o kolażach autorstwa Olgi Lewickiej na wystawie Callart 2 (poziom 4).

 

Prowadzenie:

Alicja Mazurkiewicz – dział edukacji MWW, historyczka sztuki, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania skierowane są ku sztuce japońskiej XX wieku.

Monika Mazur – dział promocji MWW, absolwentka Dziedzictwa Kultury Materialnej, studentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się  architekturą po roku 1945, działaczka w Interdyscyplinarnym Studenckim Kole Naukowym Miłośników Historii Kultury.

Paulina Walewska – dział edukacji MWW, historyczka sztuki, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowana fotografią oraz szeroko pojętą sztuką PRL-u.

Odbiór pogłębiony

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.