Kolektyw Kariatyda, Sympozjum 70/20 i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na kolejny edyton. Temat wrocławskiego sympozjum podjęty podczas poprzedniego edytonu [>>>] okazał się na tyle obszerny, że następne spotkanie poświęcimy jego uczestniczkom – sympozjastkom!
 
 
Kiedy?

12 czerwca 2020, godz. 16.00–20.00
 
 
Jak dołączyć?

Działamy w trybie online – wystarczy wejść na: https://meet.google.com/syr-mpcy-bcz. Prosimy o wcześniejsze sprawdzenie czy link i program działają!

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby! Nie trzeba mieć szczególnych kompetencji, przyda się tylko własny komputer i ewentualnie pomysł na hasło. Konto w Wikipedia Polska można założyć już w czasie edytonu.

Szczegóły wydarzenia i materiały >>>
 
 
Kolektyw Kariatyda – nieformalna grupa aktywistek informacyjnych, która powstała oddolnie we Wrocławiu jako inicjatywa osób zajmujących się sztuką. Celem działań kolektywu jest uzupełnienie polskiej Wikipedii o hasła dotyczące przede wszystkim artystek i architektek, ale też kuratorek, badaczek, krytyczek i innych kobiet związanych ze sztuką, by w ten sposób zmniejszać gender gap istniejący w polskiej Wikipedii. Zobacz Wikiprojekt >>>
 
 
Wydarzenie jest częścią Sympozjum Wrocław 70/20 – oddolnego programu obchodów 50. rocznicy Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70.

Wspierają nas: Wikimedia Polska i Wikimedia Foundation.