Już 5 lipca do Opolna-Zdroju przyjadą Iwona Ogrodzka i Kinga Bartniak, a 3 sierpnia Natalia Komorowska – kolejne rezydentki projektu Odkrywki. Program obchodów 50 rocznicy Pleneru Ziemia Zgorzelecka 1971. Przez trzy tygodnie będą prowadziły różnego rodzaju działania dla mieszkanek i mieszkańców! Zainspirowani Plenerem sprzed 50 lat wspólnie będziemy odkrywać dzisiejsze piękno okolicy i jej historię.

Ale to nie wszystko!

8 lipca szykujemy w Opolnie Popołudnie z Muzeum Współczesnym Wrocław. Spotkajmy się w Świetlicy Wiejskiej przy ul. Kasztanowej 12A!

• o godzinie 14.30 zapraszamy dzieci na warsztat Przybij piątkę MWW! Wspólnie bawiąc się i tworząc, sprawdzimy jakie przygody czekają na podróżujące muzeum!
  • o godzinie 17.00 zapraszamy mieszkańców Opolna na spotkanie z ekipą z Muzeum Współczesnego Wrocław. Pierwsza rezydencja artystyczna już za nami – zachęcamy do wspominków i wymiany doświadczeń! Jedząc smakołyki, porozmawiamy o tym, co może przynieść nam kolejna rezydencja i jak mogą w przyszłości potoczyć się losy przyjaźni, które powstały i powstają w związku z projektem Odkrywki!

Więcej informacji o projekcie Odkrywki, link.

Link do albumu ze zdjęciami z wizyty MWW w Opolnie.

Organizatorzy:
Muzeum Współczesne Wrocław
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Partnerzy medialni: Telewizja Bogatynia, ArtRadio Bogatynia, Portal Zgorzelec.info, TVP3 Wrocław, Polskie Radio Wrocław, Radio RAM, Portal Rynek i Sztuka