Czym artyści chcą się podzielić z publicznością?
Co publiczność może podarować artystom?

Wymiana darów była okazją, by podzielić się własną twórczością z wybraną osobą. Artyści przynieśli dary dla publiczności, publiczność dla artystów. W trakcie wieczoru „na żywo” z wymienianych przedmiotów powstawała wystawa, jej kształt zależał zarówno od artystów, jak i publiczności.
Dary mogły być małe albo duże, zabawne bądź nostalgiczne, mogły znaleźć się wśród nich osobliwości wszelkie, zrobione lub odnalezione, zaskakujące w inny jeszcze sposób. Mogły być to dzieła przygotowane specjalnie na tę okazję lub “perły wyciągnięte z lamusa”. Liczył się pomysł i wyobraźnia uczestników. Historia przedmiotu oraz opowieść o jego walorach sentymentalnych bądź artystycznych miała istotny wpływ na jego wartość.

Wybrane przez artystów dary od publiczności były prezentowane do 25.9.11 w Muzeum Współczesnym Wrocław. Dary artystów od razu trafiły w ręce nowych właścicieli.

Projekt powstał w ramach Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim pod opieką Marty Tarabuły.

Serdecznie dziękujemy Artystom i Publiczności za udział w akcji, Teatrowi Polskiemu we Wrocławiu za udostępnienie rekwizytów, Małgorzacie Miśniakiewicz i Michałowi Stefaniemu za pomoc przy aranżacji wystawy.

Galeria darów Artystów

Przewodnik po darach