Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami oprowadzanie z cyklu SocjoPercepcja w Muzeum, podczas którego, wraz z Jackiem Burskim – socjologiem sportu, przyjrzymy się bliżej wystawie Marcina Dudka The Crowd Man.

Marcin Dudek w swojej najnowszej wystawie porusza tematykę tłumu, agresji i przemocy, wykorzystując przy tym wątki autobiograficzne. Artystyczny wyraz znajdują tu doświadczenia bycia częścią kibicowskiego tłumu.

W trakcie oprowadzania zwrócimy uwagę na aspekty pozwalające na odniesienie się do teorii tłumu Eliasa Canettiego czy koncepcji psychologii tłumu Gustava Le Bona. Jednocześnie będziemy próbowali odpowiedzieć na pytanie o współczesną atrakcyjność wspólnoty kibicowskiej, korzenie jej sukcesu oraz kontrowersje związane z radykalizacją wpisaną w jej funkcjonowanie.
 
 
Jacek Burski – asystent naukowy w Katedrze Socjologii Kultury Uniwersytetu Łódzkiego. Główne obszary zainteresowań to socjologia sportu, socjologia biografii oraz społeczne aspekty prekaryzacji świata pracy. Autor publikacji w obszarze badania kibiców piłkarskich.
 
 
Cykl SocjoPercepcja w Muzeum to efekt współpracy pomiędzy MWW a wrocławskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Strefą Kultury Wrocław. Zaproszeni socjologowie oprowadzają po wybranych wystawach czasowych, eksponując ich warstwę społeczną. Muzeum zaś patronuje cyklowi spotkań SocjoPercepcja w Recepcji organizowanemu przez PTS i Strefę Kultury Wrocław.