W ciągu ostatnich trzydziestu lat hip hop przeistoczono z kontrkulturowego głosu mniejszości w jeden z filarów muzycznej branży rozrywkowej. W jakim stopniu jest to wyraz pogłębiających się nierówności, komu wolno rapować, do kogo należy Czarna Kultura, czy Kanye West to „nowy niewolnik” i jaki kolor ma polski rap? O tym porozmawiamy podczas kolejnego spotkania w ramach „Wykładów na leżakach”.

Marta Malinowska – dziennikarka muzyczna i radiowa. Od 2012 do 2015 roku prowadziła audycję „T-rippy” z nowym hip hopem w Radiu LUZ. Obecnie temat czarnych brzmień pogłębia na antenie Radio Wrocław Kultura w „Rytmie Ulicy”. Nie ukrywa słabości do polskiego rapu ulicznego. Jako aktywistka muzyczna reprezentuje kolektyw artystyczny regime brigade.

#wykładynależakach #dachowanie #luzakinależaki #naluzakanależakach

W czerwcu i lipcu zapraszamy na cykl dyskusji, wykładów i spotkań, które będą toczyć się w atmosferze letniego błogostanu. Rozprężenie w słońcu, wyciąganie na leżakach oraz intelektualna strawa – oto nasz pomysł na lato w mieście.