W ramach wystawy Muzeum antropocenu zapraszamy do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Sienkiewicza 21) na wykład Jacka Stefaniaka zatytułowany „Droga okazu”. W trakcie wykładu będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób obiekty trafiają do Muzeum Przyrodniczego, jak są klasyfikowane, zabezpieczane i co dalej się z nimi dzieje, bo w przypadku muzealiów przyrodniczych często bywa tak, że śmierć jest zaledwie początkiem dość aktywnego „życia”.

Po wykładzie uczestnicy i uczestniczki będą mieć wyjątkową okazją do zwiedzenia magazynów Muzeum Przyrodniczego.

Ze względów bezpieczeństwa limit uczestników spotkania wynosi 15 osób. Podczas wykładu oraz na terenie muzeum obowiązuje nakaz noszenia maseczki. Osoby zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o wypełnienie formularza: link do formularza zapisów.
 
 
Więcej informacji o wystawie Muzeum antropocenu, link.
 
 
Jacek Stefaniak (rocznik ’86) – samodzielny biolog, wicedyrektor Muzeum Przyrodniczego UWr. Związany z Uniwersytetem od ponad 15 lat, w których trakcie zajmował się nietoperzami, kozami (rybami – nie mylić z pewnym rogatym przedstawicielem parzystokopytnych), bazami danych, kunami, szopami praczami, GISem, katalogami, dokumentacją kolekcji skał i kwiatów, programowaniem, naprawą sprzętu IT, metadanymi, oprowadzaniem wycieczek oraz innymi, typowymi zajęciami muzealnymi. Obecnie kończy doktorat i stara się znaleźć najlepszy sposób na prezentowanie zbiorów Muzeum Przyrodniczego w Internecie. Prywatnie miłośnik kotów, rowerzysta i zapalony gracz, hobbystycznie zajmujący się hodowlą brody i kolekcjonowaniem tatuaży.