Halo, MWW to nieregularny cyklu podkastów poświęconych artystkom i artystom z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław, przygotowany przez pracowniczki i pracowników MWW. Pretekstem do rozmowy są aktualnie prezentowane wystawy. W każdym odcinku staramy się komentować i rozwijać wątki poruszane przez artystów, kuratorów i badaczy sztuki neoawangardowej.

Odcinek 1: Barbara Kozłowska. Redukcja gestu

Link do audycji.
Link do audycji w Anchor.
Link do audycji w Spotify.

W pierwszym odcinku audycji omawiamy twórczość Barbary Kozłowskiej. Ulotność performansów oraz permanentnych akcji, takich jak Linia graniczna, i związany z tym brak materialnych obiektów wpłynął na nieobecność artystki w głównym nurcie sztuki współczesnej.

W trakcie rozmowy Joanna Kobyłt, Anna Krukowska i Paweł Szroniak próbują uchwycić fenomen tej efemerycznej twórczości, zastanawiają się nad tym, dlaczego jest ona pomijana przez historię sztuki i starają się osadzić działalność Kozłowskiej w kontekście czasów, w których powstawała.

Joanna Kobyłt: kuratorka kolekcji MWW
Anna Krukowska: specjalistka ds. kultury i edukacji MWW
Paweł Szroniak: opiekun magazynu dzieł sztuki MWW

Czytała: Katarzyna Kapela
Produkcja i udźwiękowienie: Paweł Dunajko
Współpraca: Jan Chrzan (Radio LUZ)

Dzięki uprzejmości Zbigniewa Makarewicza w nagraniu wykorzystano fragmenty notatek z prywatnego archiwum Barbary Kozłowskiej

Odcinek 1: Barbara Kozłowska. Redukcja gestu,

Odcinek 2: Kudlicka/Gołkowska. Marginesy błędu,

Odcinek 3: Kama Sokolnicka. Postawa uważności,
link do podkastu

Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.