Kreatywność sztucznej inteligencji

wykład, godz. 17:00
Od 09.11.2023 do 09.11.2023

Czy maszyny są w stanie tworzyć coś kreatywnego i zachwycającego?

To pytanie i refleksja z niego płynąca są centralnym punktem wykładu, podczas której przyjrzymy się fascynującemu światu sztucznej inteligencji i jej zastosowaniach w typowo „ludzkiej” dziedzinie jaką jest sztuka. Podczas spotkania zostaną przedstawione narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, które mają zdolność generowania wyjątkowych kreacji, niektórych łudząco podobnych do dzieł ludzi.

Zaprezentowane przykłady zilustrują potencjał twórczy komputerów, tak aby słuchacze zadali sobie pytanie czy potrafią odróżnić dzieła stworzone przez człowieka od tych wykreowanych przez maszynę. W trakcie prezentacji omówione zostaną nie tylko możliwości, ale także wyzwania jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja, w tym kwestie etyczne związane z używaniem AI w sztuce.

Poruszona zostanie problematyka autonomii twórczej artysty oraz tego jak jest ona kształtowana w erze sztucznej inteligencji. Spotkanie będzie doskonałą okazją do rozpoczęcia dyskusji z publicznością na temat tego, czy sztuczna inteligencja faktycznie jest kreatywna, czy też może jest to jedynie narzędzie w rękach twórców?

Prowadzenie:

Dr hab. inż. Adrianna Kozierkiewicz - pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. Jest autorką blisko 90 publikacji naukowych, w tym artykułów w czasopismach z listy filadelfijskiej, a także edytorem książek. Jej zainteresowania badawcze dotyczą technik przetwarzania wiedzy oraz sztucznej inteligencji, które są nieodłącznymi elementami nowoczesnych systemów komputerowych.

Kreatywność sztucznej inteligencji

fot. Małgorzata Kujda

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.