Laura Pawela. Rekonesans

wywiad z artystką
Od 23.11.2023 do 23.11.2023

Podczas spotkania poznamy Laurę Pawelę. Absolwentkę kierunku rzeźby na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, która zasłynęła prawie 20 lat temu projektami inspirowanymi estetyką programów komputerowych i wyświetlaczy telefonów komórkowych. Przy okazji rozmowy, prowadzonej w kontekście wystawy Callart3. Wirtualne okno, poznamy na nowo dzieła z początku kariery artystki. W ten sposób odkryjemy ich wpływ na rozwój jej twórczości. Aktualnie Laura Pawela swoje zainteresowania skupia wokół interaktywnego montażu filmowego.  Jakie projekty realizuje? Co sądzi o swoich pierwszych projektach z perspektywy czasu? Jak wspomina edukację i jaki wpływ na kolejne pokolenia artystów ma dziś?

Rozmowę z artystką Laurą Pawelą – przeprowadzą specjalistka ds. kultury i edukacji  MWW – Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy i kuratorka, opiekunka kolekcji MWW – Sylwia Kościelniak.

Laura Pawela – artystka wizualna, rzeźbiarka, montażystka filmowa. Wykładowczyni Łódzkiej Szkoły Filmowej, na której prowadzi zajęcia z zakresu Multimediów. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Za film Kuby Mikurdy Ucieczka na Srebrny Glob nominowana do Orłów – Polskich Nagród Filmowych. W tercecie z Kubą Mikurdą i Marcinem Lenarczykiem zrealizowała film Solaris Mon amour. Uznana montażystka zwiastunów filmowych, współpracująca z TVP Kultura, Studiem Munka, WFDiF, CSW Zamek Ujazdowski i Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej autorski dokument interaktywny New Spirit prezentowany był ostatnio w Wenecji.

Laura Pawela. Rekonesans

Laura Pawela, bez tytułu, 2004.

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.