Mapa, z samego założenia, stanowi obraz świata. Choć jednak na ogół zgadzamy się co do tego, że świat jest jeden, jego kartograficznych obrazów jest wiele. Czy oznacza to, że tylko jeden z nich jest prawdziwy? Czym się od siebie różnią i dlaczego? Czy istnieje związek między obrazem świata a światopoglądem?

Opowieść mówi o opowiadającym nie mniej niż o opowiadanym. Podobnie sposób przedstawiania nie pozostaje bez związku ze sposobem patrzenia, a podróż palcem po mapie jest zawsze podróżą między wymiarami, spośród których przestrzeń i czas stanowią tylko część możliwości.

————–
„Na warsztacie…” to cykl spotkań podczas których wrocławscy doktoranci i doktorantki oraz młodzi pracownicy nauki, będą mieli okazję opowiedzieć o realizowanych przez siebie badaniach, ciekawych tematach, przygotowywanych dysertacjach. Okazuje się, że nie doceniamy własnego, “wrocławskiego” podwórka, tymczasem tuż obok nas powstaje mnóstwo interesujących opracowań, obserwacji i tekstów mierzących się z problematyką współczesności.

Oddajemy zatem przestrzeń Muzeum dla „młodych” adeptów i adeptek nauki. Niech nam opowiedzą nad czym pracują… co mają teraz na warsztacie?

Spotkamy się z reprezentantami różnych dziedzin. Wszystkie osoby zajmują się szeroko rozumianą humanistyką, problematyką społeczną i studiami nad kulturą. Zachęcamy do kontaktu z nami wszystkich, którzy mają pomysł na ciekawe wystąpienie i nie boją się dyskusji ze słuchaczami. Piszcie na adres: b.lis@muzeumwspolczesne.pl.