O POSZUKIWANIU FORMY I KOLORU

wykład
Od 13.07.2023 do 13.07.2023

Modelowanie barwnego światłocienia stanowi oryginalne spojrzenie na świat barw i tworzy przestrzeń, która daje im zaistnieć. Poprzez wykorzystanie fizyki w uchwyceniu obrazu światła, rysuje się nowe doświadczenie odbierania waloru, który wpływa na naszą interpretację dzieła sztuki. To oraz włączanie w sztukę elementów geometrycznych z pogranicza matematyki, elementów przestrzennych bądź ruchu, oraz światła i dźwięku to zjawiska charakteryzujące sztukę wrocławskiej grupy Poszukiwania Formy i Koloru, której przedstawicielem był Jan Chwałczyk.

Twórczość artysty oraz historię badań nad kolorem scharakteryzuje dla nas kuratorka wystawy „Jan Chwałczyk. Światło – cień – informacja”.

 

Prowadzenie:

dr Sylwia Świsłocka-Karwot –  historyczka sztuki, krytyczka, koordynatorka oraz kuratorka licznych projektów i wystaw. Adiunktka w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka obszernej publikacji naukowej poświęconej powojennej sztuce wrocławskiej: Sztuka we Wrocławiu w latach 1945–1970. Artyści, dzieła, krytycy. Od 2007 związana z Dolnośląskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, gdzie obecnie pełni funkcję prezeski.

__________

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

O POSZUKIWANIU FORMY I KOLORU

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.