Odbiór pogłębiony
Od 08.11.2023 do 08.11.2023
Wybierz się z nami w podróż w głąb dzieł sztuki! Pracownicy MWW będą czekać na Ciebie przy czterech dziełach sztuki, prezentowanych na aktualnych wystawach. Kluczem dla doboru prac było hasło tworzywo. Liczymy, że materia, z której zostały utkane dzieła będzie świetnym punktem wyjścia do rozmowy o sztuce.
Odbiór pogłębiony to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań i uważnego przyglądania się twórczości współczesnych artystów. Wspólnie sprawdźmy jakie odczucia i emocje budzi w nas sztuka, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń muzealną świadomie, odważnie i z otwartym umysłem.
Zuzanna Dziuba opowie o pracy Bez tytułu Pablo Ramíreza Gonzáleza z wystawy Plantifictions
Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy opowie o Ideogramie Sytuacji Topograficznej. Ziemia Zgorzelecka 1971 prezentowanym na wystawie Chwałczyk. Światło-cień-informacja,
Oliwia Kaczmarek opowie o pracy Przydatne w międzyczasie, Jarosława Filcińskiego, prezentowanej na wystawie CollArt3. Wirtualne okno
Weronika Brzezińska opowie o pracy Aporia malarstwa, Wojciecha Gilewicza prezentowanej na wystawie CollArt3. Wirtualne okno
__________
Zuzanna Dziuba – absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, aktualnie studentka psychologii na SWPS. Od dwóch lat opiekunka ekspozycji w MWW. Interesuje ją sfera emocji i relacji interpersonalnych oraz praca z głosem. Od dzieciństwa pasjonuje się łaciną i mitologią, zwłaszcza antyczną, której wątki z przyjemnością wyszukuje w kulturze współczesnej.
Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy – specjalista ds. edukacji i kultury MWW, edukatorka, producentka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych. Ukończyła studia na kierunkach: historia sztuki, sztuka i wzornictwo ceramiki, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ze specjalnością komunikacja wizualna.
Oliwia Kaczmarek – studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Historia Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W Muzeum Współczesnym od niedawna pełni funkcję opiekunki kolekcji. Interesuje się sztukami wizualnymi XX i XXI wieku. Szczególnie tematami związanymi z cielesnością w sztuce oraz szeroko pojęta sztuką kobiecą. Jej ulubionymi artystkami są: Tamara Łempicka, Zofia Stryjeńska, Alina Szapocznikow i Aneta Grzeszykowska.
Weronika Brzezińska – ukończyła studia z historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesują ją zagadnienia teoretyczno-filozoficzne, a także ich stosunek do rzeczywistości. Od niedawna kształci się muzycznie. Na co dzień lubi spędzać czas z bliskim oraz chodzić na długie spacery.

fot. Małgorzata Kujda





Trwają prace modernizacyjne
Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.
Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.
Przepraszamy za niedogodności.
OKPrzypomnimy Ci o tym za 15 minut.