Odbiór pogłębiony

aktywne zwiedzanie, godz. 12:00
Od 08.11.2023 do 08.11.2023

Wybierz się z nami w podróż w głąb dzieł sztuki! Pracownicy MWW  będą czekać na Ciebie przy czterech dziełach sztuki, prezentowanych  na aktualnych wystawach. Kluczem dla doboru prac było hasło tworzywo. Liczymy, że materia, z której zostały utkane dzieła będzie świetnym punktem wyjścia do rozmowy o sztuce.

Odbiór pogłębiony to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań i uważnego przyglądania się twórczości współczesnych artystów. Wspólnie sprawdźmy jakie odczucia i emocje budzi w  nas sztuka, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń  muzealną świadomie, odważnie i z otwartym  umysłem.

Zuzanna Dziuba opowie o pracy Bez tytułu Pablo Ramíreza Gonzáleza z wystawy Plantifictions

Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy opowie o Ideogramie Sytuacji Topograficznej. Ziemia Zgorzelecka 1971 prezentowanym na wystawie Chwałczyk. Światło-cień-informacja,

Oliwia Kaczmarek opowie o pracy Przydatne w międzyczasie, Jarosława Filcińskiego, prezentowanej na wystawie CollArt3. Wirtualne okno

Weronika Brzezińska opowie o pracy Aporia malarstwa, Wojciecha Gilewicza prezentowanej na wystawie CollArt3. Wirtualne okno

__________

Zuzanna Dziuba – absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, aktualnie studentka psychologii na SWPS. Od dwóch lat opiekunka ekspozycji w MWW. Interesuje ją sfera emocji i relacji interpersonalnych oraz praca z głosem. Od dzieciństwa pasjonuje się łaciną i mitologią, zwłaszcza antyczną, której wątki z przyjemnością wyszukuje w kulturze współczesnej.

Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy – specjalista ds. edukacji i kultury MWW, edukatorka, producentka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych. Ukończyła studia na kierunkach: historia sztuki, sztuka i wzornictwo ceramiki, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ze specjalnością komunikacja wizualna.

Oliwia Kaczmarek –  studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Historia Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W Muzeum Współczesnym od niedawna pełni funkcję opiekunki kolekcji. Interesuje się sztukami wizualnymi XX i XXI wieku. Szczególnie tematami związanymi z cielesnością w sztuce oraz szeroko pojęta sztuką kobiecą. Jej ulubionymi artystkami są: Tamara Łempicka, Zofia Stryjeńska, Alina Szapocznikow i Aneta Grzeszykowska.

Weronika Brzezińska –  ukończyła studia z historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesują ją zagadnienia teoretyczno-filozoficzne, a także ich stosunek do rzeczywistości. Od niedawna kształci  się muzycznie. Na co dzień lubi spędzać czas z bliskim oraz chodzić na długie spacery.

Odbiór pogłębiony

fot. Małgorzata Kujda

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.