Urbanimals – eksploracja interaktywnej przestrzeni miejskiej

Wykład
Od 30.03.2016 do 30.03.2016
Kurator debat Bartek Lis

Anna Grajper i Sebastian Dobiesz to architekci z Wrocławia, prowadzący od 2011 roku think-tank LAX (Laboratory for Architectural Experiments), działający na styku architektury, urbanistyki, nowych technologii i psychologii. Ich ostatnim sukcesem jest zwycięstwo w międzynarodowym konkursie International Playable City Award z projektem pt. „Urbanimals”. Obecnie zaś prowadzą badania doktorskie na Bartlett, University College of London [UK].

Ich wykład poświęcony będzie nowym technologiom w środowisku życia człowieka, które kształtują tkankę urbanistyczną i architektoniczną tak, że użytkownik staje się kreatorem, zaś architekt i urbanista scenarzystą możliwości wydarzeń w przestrzeni. Swoim wystąpieniem postarają się wnieść głos do dyskusji o przyszłości miast i architektury. W tym celu słuchaczom zaprezentowane zostaną wyzwania i doświadczenia płynące z naukowego podejścia do kształtowania przestrzeni miejskiej i wykorzystania technologii interaktywnych budujących przestrzeń wielowarstwową o ukrytych afordancjach.

W wykładzie zaprezentowane zostaną przykłady projektów koncepcyjnych i realizacyjnych, poruszających tematykę Interaktywnego Środowiska, jak również doświadczenia z procesu projektowania oraz obserwacji przestrzeni miejskiej wypełnionej interaktywną tkanką. Swoje rozważania zaprezentują w dużej części na przykładzie projektu "Urbanimals" zrealizowanego wspólnie z Watershed Ltd. w 2015 roku w Bristolu [UK].

 

Urbanimals – eksploracja interaktywnej przestrzeni miejskiej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.