W przestrzeni barwy. Żółty

wykład
Od 25.05.2023 do 25.05.2023

Żółty to najjaśniejsza barwa w spektrum światła widzialnego. Oprócz swoich walorów estetycznych, zakodowane ma w sobie również wiele jakości, którymi można opisać nasze fizyczne, emocjonalne i mentalne doświadczanie świata. Kolor ten zwiększa poczucie własnej mocy, dodaje pewności siebie, energii oraz stymuluje nas do osiągania celów. Stawia do własnej autentyczności i realizowania ścieżki życiowej w zgodzie z własną wolą oraz talentami, która służy całemu społeczeństwo.

Podczas wykładu porozmawiamy o jasnych i ciemnych stronach koloru oraz o tym, czego możemy się za jego pośrednictwem nauczyć o sobie i innych.  Pobudzimy do działania ciało oraz zaangażujemy zmysły, by rozgościć się świadomie w jakościach koloru.

Magdalena Skowrońska - psycholożka, historyczka sztuki, projektantka wystaw interaktywnych, w latach 2014–2017 kuratorka programu edukacyjnego w Muzeum Współczesnym Wrocław, prowadzi praktykę terapeutyczną Satori, jest częścią duetu On Dream. Swoją interdyscyplinarność - łączenie świata sztuki, psychologii i terapii -  wykorzystuje w projektowaniu wystaw, podczas warsztatów sensualnych oraz w pracy rozwojowej z klientami.

__________

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W przestrzeni barwy. Żółty

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.