Wystawa dla Ciebie to miejsce bliskiego kontaktu ze sztuką. Każda z pięciu ekspozycji, które zaplanowaliśmy w najbliższych miesiącach, pozwoli Ci spotkać się z innym dziełem sztuki z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław oraz z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Zapraszamy Cię do doświadczania i zabawy sztuką, niezależnie od Twojego wieku, poziomu wiedzy czy nastroju. Zrób to, na co masz ochotę: możesz skorzystać z ulotki i dowiedzieć się więcej o pracy, możesz pozostawić po sobie ślad w postaci zapisania swoich emocji na kartce i przyczepienia jej do ściany galerii, możesz spędzić czas na rozmowie lub po prostu wpatrywaniu się w pracę. Nie musisz się śpieszyć, przed Tobą tylko jedno dzieło!

W drugiej odsłonie cyklu prezentujemy film Piosenka Joanny Pawlik z 2015 roku.

Artystka podejmuje refleksję nad niepełnosprawnością i wykluczeniem. Dotyka niewidzialnych podziałów przebiegających tak w świecie sztuki, jak i w całym polu społecznym. Bada granice pomiędzy profesjonalnymi i amatorskimi środkami wypowiedzi artystycznej oraz stawia pytania o możliwość ich współistnienia w procesie twórczym.

Kolejne Wystawy dla Ciebie:
– Zofia Kulik, Ambasadorowie przeszłości
– Kama Sokolnicka, Relations/ Microstatics
– Wystawa publiczności.

Chcesz zaangażować się w stworzenie jednej z Wystaw dla Ciebie? Dołącz do zespołu współtworzącego wystawę publiczności! Napisz do nas na adres s.owczarek@muzeumwspolczesne.pl

Identyfikacja wizualna: Karolina Pietrzyk