Znaleźliśmy te zdjęcia na ulicach Detroit. Wzięliśmy je ze sobą i zaczęliśmy przebierać w tysiącach polaroidów, listów, zdjęć i dokumentów policyjnych, odbitek będących materiałami dowodowymi i pamiątkami rodzinnymi. Jest to wybór z archiwum zdjęć znalezionych w Detroit w latach 2009–2010.

Prezentowany projekt jest nieformalnym archiwum setek fotografii wykonanych w latach siedemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, kiedy Detroit zaczęło podupadać. Liczne zbrodnie, wypadki, podejrzani i ofiary uchwycone głównie w ubogich dzielnicach jasno wskazują, że zdjęcia te zostały wykonane przez policję lub inne władze. Narażone na wilgoć, wysokie i niskie temperatury zdjęcia zaczęły płowieć i niszczeć. Stan, w jakim znajdują się obecnie sprawił, że stały się one materialnym zapisem dwóch historycznych momentów: rejestracji otaczającej rzeczywistości w postaci obrazu i drugiego, w którym obraz ten ulega stopniowej degradacji.

Dzięki metodologicznej, a zarazem badawczej analizie, dwójce kuratorów udało się pogrupować znalezione obrazy w podkategorie, i zrównoważyć sentymentalność obrazów z intelektualnym procesem ich edycji, wymagając jednocześnie by odbiorca miał na uwadze całość, której wybór ten pochodzi.