Zaobserwowałeś coś ciekawego i chcesz to opisać? Lubisz opowiadać historie, a może bardziej lubisz je wymyślać?

„Pamiętnik Szczepiński” służy kolekcjonowaniu historii. Historii, które toczą się wokół nas, a jednak giną w rwącym nurcie codzienności. Szczególnie pozornie nudne, często szare osiedla kryją w sobie wiele niespodzianek. Osiedle Szczepin, położone między ulicami Legnicką i Długą, na którym znajduje się tymczasowa siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław, jest jednym z nich. Co chwilę „piszę się” tu kolejna niezwykła opowieść, która wielu umyka niezauważona.

Zwróć uwagę na kreatywny potencjał osiedla Szczepin lub miejsca w którym mieszkasz i zacznij myśleć o nim w niekonwencjonalny sposób.Swoje obserwacje wpisz w „Pamiętnik Szczepiński” i odpowiednio zilustruj. Dla każdego z arkuszy przygotuj własny tytuł lub odnieś się do tematów: PRZYJAŹŃ, STRATA, HISTORIA MIEJSCA, CODZIENNOŚĆ, PASJA, MOJA MAPA PRZEŻYĆ. Nie wahaj się podzielić ważnymi dla Ciebie wspomnieniami. Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie i siły Twojej wyobraźni! 

Gotowe kompozycje zapisz i prześlij na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl. Najciekawsze projekty opublikujemy na naszej stronie.