Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination została odwołana ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Poinformujemy, jak tylko zostanie wybrany nowy termin wydarzenia.
 
 
W dniach 23–25 marca w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu (ul. Wystawowa 1) odbędzie się XV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. Z tej okazji 24 i 25 marca Muzeum Współczesne Wrocław zaprezentuje ekspozycję edukacyjną pt. Pikseloza, która w większej skali gościła w MWW w 2017 roku.

„Pikseloza” to efekt powiększenia obrazu cyfrowego, w którym staje się on nieostry i nie może być do końca odczytany. Najmniejsze jego składowe to piksele, które w określonej konfiguracji tworzą całość. W tych małych, powtarzających się elementach, drzemie prawie nieskończona mnogość możliwości ich ułożenia. Kto wie, może z autorskich, pikselowych kompozycji powstaną ponadczasowe dzieła sztuki współczesnej?

To wspaniała okazja do sprawdzenia na czym polegają interaktywne i twórcze zabawy w Samoobsługowym Muzeum, bo kolejna wystawa interaktywna na 2. piętrze schronu przy pl. Strzegomskim otwiera się już 7 maja – Ekspozycja na kolor. Czerwony!

Więcej informacji o wystawie Pikseloza (28.10.16–9.11.17) >>>