W trakcie ósmej edycji Wolier zaprezentujemy twórczość dziewięciu artystów. Dzieli ich wszystko, łączy jedno – chęć pokazania swoich prac szerszej publiczności.

Projekt Woliery jest wolną, demokratyczną przestrzenią udostępnianą przez Muzeum Współczesne Wrocław dla twórców, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów sztuki. W miejscu tym artyści działają na zasadzie DIY („Do it Yourself”) – oprócz prac, przygotowują samodzielnie prezentacje swojej twórczości. Tym, co wyróżnia tę formę ekspozycji od innych, jest fakt, że wystawa została przygotowana bez ingerencji kuratorskiej.

W ramach tej edycji swoje prace zaprezentują zarówno malarze, twórcy grafiki warsztatowej, fotograf, performerka, twórca instalacji wideo i obiektów, a także grupa, która poszerza tradycyjny rysunek o doświadczenie nowych mediów.
 
Artyści biorący udział w wystawie:

Jakub Kanda
Zainteresowany fotografią, przedstawiciel nurtu fotografii „URBEXOWEJ”, który skupia się na przedstawianiu artystycznym i dokumentalnym przestrzeni zagospodarowanej przez człowieka, a następnie opuszczonej. Dokumentuje także wydarzenia muzyczne.

Danuta Milewska
Absolwentka filmoznawstwa i komunikacji wizualnej, publikuje teksty literackie i publicystyczne (Polityka, Odra, Kino). Eksperymentuje z różnymi środkami wyrazu: text, obraz fotograficzny, sztuka performance, dźwięk. Udziela się także wokalnie w projektach muzycznych. Często współpracuje z twórcami innych dyscyplin i innych kultur. Z grupą artystów i przedsiębiorców aktywnie współtworzy Fundację Nowa Sztuka Wet Music. W Wolierach zaprezentuje projekt A JEŚLI JESTEŚ PTAKIEM.

Marcin Łuczkowski
Dyplom z malarstwa na wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2004 roku. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem i fotografią. Interesują go przede wszystkim depresje, natręctwa, melancholie i współczesna mistyka. W malowanych przez niego społecznych zmorach da się jednak wychwycić swoistą tęsknotę za romantyzmem.

Małgorzata Jojnowicz
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Architektura Wnętrz, studiowała też malarstwo. Tworzy także ilustracje, fotografie artystyczne, malarstwo ścienne. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, wyróżniona w kilku konkursach malarskich i fotograficznych.

Katarzyna Frankowska
ur. 1988 r. Studentka III roku malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Lubi biegać ulicą Traugutta i tańczyć z otwartymi oczami. Chętnie odpowiada na pytania.

Magdalena Kreis
Działa głównie w obszarze edukacji artystycznej i animacji społeczno-kulturalnej. Chętnie działa w ramach projektów grupowych – jako koordynatorka, realizatorka, czasem artystka. Uczestniczka zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych, prowadzi warsztaty twórcze w całej Polsce. Laureatka stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Wrocławia.

Karol Kagan
Urodzony w 1988 roku, student Wrocławskiej ASP. Zajmuje się głównie nowymi mediami. Dyplomowany fotograf. Nie lubi o sobie opowiadać.

Teresa Cukier
Studiuje na Wydziale Szkła i Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Bierze aktywny udział w życiu uczelni oraz w wystawach, konkursach czy plenerach m.in. w Czechach i na Słowacji. Niedawno wróciła ze stypendium w Niemczech.

Maess
Mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie współpracuje z Galerią Program. Pokazywany w MWW cykl „United Networks” został nominowany do Grand Prix Foire Internationale du Dessin, Strabag International Art Award i był pokazywany na targach Volta Show w Bazylei. Jest to seria rysunków poruszających się na styku przestrzeni analogowej i cyfrowej, wirtualnej i realnej. Powstały one poprzez operacje na bazach danych odnoszących się do pozycji artystki w środowisku cyfrowym. Dzięki programom do wizualizacji nadano im postać graficzną, która następnie została przeniesiona na papier jako rysunek. Więcej informacji w pliku poniżej.