WYSTAWA DLA CIEBIE: ZOFIA KULIK "AMBASADOROWIE PRZESZŁOŚCI. MADE IN GDR, USSR, CZECHOSLOVAKIA AND POLAND"

Program edukacyjny
Od 06.10.2022 do 31.10.2022

Wystawa dla Ciebie to miejsce bliskiego kontaktu ze sztuką. Każda z pięciu ekspozycji, które zaplanowaliśmy w najbliższych miesiącach, pozwoli Ci spotkać się z innym dziełem sztuki z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław oraz z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Zapraszamy Cię do doświadczania i zabawy sztuką, niezależnie od Twojego wieku, poziomu wiedzy czy nastroju. Zrób to, na co masz ochotę: możesz skorzystać z ulotki i dowiedzieć się więcej o pracy, możesz pozostawić po sobie ślad w postaci zapisania swoich emocji na kartce i przyczepienia jej do ściany galerii, możesz spędzić czas na rozmowie lub po prostu wpatrywaniu się w pracę. Nie musisz się śpieszyć, przed Tobą tylko jedno dzieło!

W trzeciej odsłonie cyklu prezentujemy fotografię Zofii Kulik „Ambasadorowie przeszłości. Made in GDR, USSR, Czechoslovakia and Poland”

Praca Kulik jest przetworzeniem kompozycji obrazu Hansa Holbeina Młodszego „Ambasadorowie”  z 1533 roku. Zofia Kulik oraz jej partner Przemysław Kwiek  zastępują tytułowych ambasadorów, a przedmioty luksusowe, przedstawione na renesansowym obrazie zostały przez artystkę ironicznie zamienione na przedmioty codziennego użytku oraz sprzęt fotograficzny charakterystyczne dla czasów PRL-u.

Zofia Kulik to artystka działająca głównie w medium fotografii, instalacji i performansu, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, współtworząca z Przemysławem Kwiekiem słynny duet artystyczny KwieKulik i Pracownię Działań Dokumentacji i Upowszechniania

Kolejne Wystawy dla Ciebie:

– Kama Sokolnicka, Relations/ Microstatics – Wystawa publiczności.

Chcesz zaangażować się w stworzenie jednej z Wystaw dla Ciebie? Dołącz do zespołu współtworzącego wystawę publiczności! Napisz do nas na adres s.owczarek@muzeumwspolczesne.pl

Identyfikacja wizualna: Karolina Pietrzyk

WYSTAWA DLA CIEBIE: ZOFIA KULIK

il. Karolina Pietrzyk

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.