ŚWIATŁO – CIEŃ – KOLOR. GRAWEROWANIE SZKŁA SPOSOBEM CHEMICZNYM

warsztat dla seniorów | zapisy
Od 28.09.2023 do 28.09.2023

Konceptualista Jan Chwałczyk podkreślał, że największym artystą wizualnym jest światło, a on jedynie konstruuje obiekty, w których to właśnie światło może ujawnić swój twórczy potencjał. Prace Chwałczyka prezentowane na monograficznej wystawie w MWW, skonstruowane zostały z papieru, kartonów, lub płyt MDF. Aby uzyskać barwne cienie, ich przestrzenna forma musi być oświetlona w charakterystyczny sposób. Czasem z tyłu dzieła, innym razem przez zwielokrotnione rzutowanie świateł. Podczas spotkania stworzymy lustrzane, płaskie prace. To co łączyć je będzie z dziełami artysty, to finalny sposób podświetlania ich tak, aby wydobyć pełny potencjał z danych form.

Pod okiem projektanta szkła artystycznego, będziemy grawerować lustra sposobem chemicznym oraz aplikować na nie kolory za pomocą przezroczystych naklejek. Stworzona kompozycja będzie atrakcyjna wizualnie, ale też praktyczna - wciąż służąc jako lustro.

Prowadzenie:

dr Adam Włodarczyk – Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, artysta tworzący projekty w technice witrażu klasycznego, technice Tiffany, fusingu i projektując naczynia dekoracyjne, prowadzi autorską pracownię witrażu w ODT Światowid we Wrocławiu, nauczyciel akademicki na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

_____ UWAGA: Na warsztat obowiązują zapisy: mww.zapisy@gmail.com tel. 71 3564253

__________

Projekt Chwałczyk/Gołkowska dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ŚWIATŁO – CIEŃ – KOLOR. GRAWEROWANIE SZKŁA SPOSOBEM CHEMICZNYM

il. Sylwia Owczarek

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.