BOOKTALK — ROZMOWY O KSIĄŻKACH FOTOGRAFICZNYCH

Booktalk to praktykowana od początku zeszłego wieku, forma krótkich pogadanek mających na celu przekonanie publiczności do czytania książek. Cykl spotkań zatytułowanych Booktalk – rozmowy o książkach fotograficznych, choć w swojej formule odbiegający od oryginalnego wzorca, będzie służył podobnemu celowi – w tym wypadku “czytaniu” książek fotograficznych. Spotkania będą miały charakter luźnej dyskusji z twórcami, wydawcami i projektantami książek, otwartej na interakcję z publicznością. W każdym spotkaniu uczestniczyć będzie gość specjalny online.

O książkach fotograficznych mówi się w Polsce coraz więcej. Ale czy mówi się o nich wystarczająco dużo? Boom na tzw. photo-books, który rozpoczął się parę lat temu na Zachodzie powoli dociera do naszego kraju. Jaka jest u nas rzeczywistość tworzenia, wydawania i sprzedawania książek fotograficznych? Artyści przyjmują różnorodne taktyki wydawnicze: limitowane serie, funraising, selfpublishing, affordable photo-books, ziny, print on demand. Które z nich mają szansę w naszych warunkach i które z nich mogą przysłużyć się rozpowszechnieniu książki fotograficznej w Polsce? Na te i inne tematy postaramy się odpowiedzieć podczas dyskusji z naszymi gośćmi.

Druga część spotkania odbędzie się w języku angielskim. Naszym gościem będzie Jason Fulford z wydawnictwa JanL Books. Jason Fulford jest nie tylko wydawcą i edytorem, ale także twórcą kilku książek o zabarwieniu filozoficzno-humorystycznym. Wśród nich znajdują się min. „Crushed” czy „Mushroom Collector”.

W trakcie spotkania zapytamy Jasona o to jak wygląda wydawanie książek fotograficznych w Stanach, o jego najbliższe plany wydawnicze, a także o jego najnowszą książkę oraz o drugie życie zbieracza grzybów.

Zaproszeni goście:

Michał Łuczak I Sputnik Photos
Łukasz Rusznica I OPT
Karol Krukowski I Czarne pudełko
Jan Rogalo I 8HBOOKS

Gość specjalny (online) Jason Fulford I J&L Books

Prowadzący: Franciszek Ammer

Skip to content