FINISAŻOWE OPROWADZANIE KAMY SOKOLNICKIEJ PO WYSTAWIE „BLASK”

W czwartek 3 marca o godzinie 18.00 w przestrzeni wystawy Blask odbędzie się oprowadzanie, które poprowadzi artystka Kama Sokolnicka.
 
 
Obowiązują zapisy (do 2.03, godz. 16.00) przez formularz zgłoszeniowy – link.
 
 
W czasie oprowadzania obowiązują zasady wynikające z panującej pandemii. Link do strony z zaleceniami dla zwiedzających.

Blask to projekt Kamy Sokolnickiej dedykowany surowej przestrzeni schronu przeciwlotniczego, w którym mieści się Muzeum Współczesne Wrocław. Aranżację wystawy w budynku pozbawionym dopływu naturalnego światła stanowią nowe obiekty i instalacje skoncentrowane wokół pojęcia blasku i światła odbitego, również w szerokim kontekście oddziaływania energii słonecznej na życie naszej planety.

Praktyka twórcza Kamy Sokolnickiej opiera się na montażu jako konceptualnym procesie. Prace artystki to znaczeniowe konstelacje składające się z wybranych punktów, których prześledzenie prowokuje kolejne skojarzenia i odniesienia. Wielopoziomowe narracje, odsyłające się do siebie nawzajem sensy, tworzą esej wizualny dotyczący ważkości światła jako naturalnej, nie tylko ludzkiej potrzeby, ale także przyszłości Ziemi w kontekście katastrofy klimatycznej. Autorka powściągliwych i różnorodnych formalnie prac uważnie obserwuje proporcje i ciężar gatunkowy działalności człowieka na Ziemi, odnosząc się do psychologii społecznej i funkcjonowania podmiotu.
 
 
Więcej informacji o wystawie, link.
 
 
Kama Sokolnicka (ur. 1978) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni Eugeniusza Geta-Stankiewicza. Jej praktyka artystyczna opiera się na montażu, jako procesie konceptualnym, interesują ją niedoskonałości i błędy w czytaniu, słuchaniu i rozumieniu, a prace charakteryzuje powściągliwość w użyciu materiałów oraz zróżnicowane pod względem formy – od kolażu, malarstwa, obiektu, instalacji site-specific, po rzeźbę betonową. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i grupowych w Polsce i zagranicą, jej dwie prace z cyklu Tomorrow od 2016 roku znajdują się w kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław.

Skip to content