Gośćmi Agnieszki Kłos będą Natalia Sarata i Ewa Furgał.

Współczesny podróżnik stawiany jest przed trudnym wyborem: albo posiada wiedzę rozległą, ale płytką, albo punktową, za to bardzo szczegółową. Wierzy w siłę rekomendacji lub trasy, których sam doświadczył. Wiadomo, że wszystkie kompendia wiedzy na temat miejsc szybko się dezaktualizują, dlatego potrzebują żywego człowieka. Uważa się więc, że w rysie osobistym przekazywania, przewodnictwa leży istota najbardziej atrakcyjnych przewodników.

Pytanie, czy przewodnik dla kobiet sprawdzi się we Wrocławiu i komu jest właściwie potrzebny, zostało postawione przez pomysłodawczynię i liderkę pierwszego przewodnika herstorycznego po Wrocławiu i Breslau, Agnieszkę Kłos, dawno temu. Dziś współautorzy przewodnika Miasta Kobiet (>>>) próbują zamknąć w jego definicji nie tylko wątki związane z historią kobiet, ale przede wszystkim sięgnąć do historii kobiecego postrzegania rzeczywistości, również w męskim wydaniu.

Spotkanie poświęcone zostanie idei przewodników kobiecych i herstorii jako nauki pomocniczej, pomagającej opowiadać historię miejsc, miast i ludzi. Gośćmi spotkania są liderki i pomysłodawczynie pierwszych przewodników herstorycznych po Krakowie, obecnie realizujące ogólnopolski projekt szlaku kobiet w polskich miastach i wsiach.