OPROWADZANIE W JĘZYKU UKRAIŃSKIM PO WYSTAWIE „SZCZUROŁAP”

Прокрутити вниз для української версії
 
 
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na pierwsze oprowadzanie w języku ukraińskim realizowane w ramach cyklu Polska-Ukraina.
 
Oprowadzania po wybranych wystawach czasowych zostały przygotowane z myślą o społeczności ukraińskiej coraz liczniej zamieszkującej Wrocław. Poprzez działania w ramach całego projektu Polska-Ukraina chcemy dowiedzieć się więcej o naszych wschodnich sąsiadach, ale również dać im możliwość pełniejszego wejścia w nowy kulturowy kontekst i poczucia się w nim komfortowo.
 
 
Pierwsze oprowadzanie odbędzie się na wystawie Szczurołap. Ekspozycja inspirowana filmem dokumentalnym w reżyserii Andrzeja Czarneckiego (1986) jest wielowątkową analizą zmieniającej się roli i pozycji jednostki wobec uwarunkowań społecznych, politycznych i cywilizacyjnych.
 
Prowadzenie: Khrystyna Moldavchuk
 
Kolejne oprowadzania odbędą się w wybrane niedziele, w comiesięcznych odstępach – we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2018 roku. Terminy oprowadzań będą każdorazowo umieszczane na stronie muzeum (www.muzeumwspolczesne.pl) oraz Facebooku (@muzeumwspolczesne).

Skip to content