image

CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LISTOPAD

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

6.11.2016 PŁASKI SZEŚCIAN

Jedynym z członków artystycznej rodziny Geppertów, z której wywodził się także Eugeniusz, założyciel Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, był Zbigniew Geppert. Podczas niedzielnego spotkania będziemy mieli okazję przyjrzeć się stworzonym przez niego obrazom. Wspólnie zastanowimy się także, na czym polega koncepcja Cub’artu. W części warsztatowej za pomocą geometrycznych kształtów oraz trzech wybranych kolorów stworzymy własne obrazy.

13.11.2016 Warsztaty odwołane

20.11.2016 (NIE)WIDOCZNE

Mieszkając w dużym mieście pełnym hałasu, samochodów i pośpiechu, często nie zwracamy uwagi na rzeczywistość, w której mieszkamy, pracujemy czy bawimy się. A okazuje się, że zapomniane czy niezauważone przez nas miejsca mogą być pełne ciekawych, nieodkrytych jeszcze historii. Podczas niedzielnego spotkania zadamy sobie pytanie czy warto obserwować przestrzeń w której żyjemy i zauważać detale naszej rzeczywistości, po czym udamy się na fotograficzny spacer w poszukiwaniu miejsc, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Warsztaty zakończymy pokazem zdjęć i zaaranżujemy ich małą wystawę. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą aparatów fotograficznych lub telefonów komórkowych z funkcją robienia zdjęć.

27.11.2016 SUPERBOHATEROWIE

Czy widziałeś kiedyś superbohaterkę lub superbohatera? A może ktoś taki uratował Cię z opresji? Pewnie był odważny, nieustraszony, a dodatkowo posiadał nadludzkie moce… Podczas niedzielnych warsztatów porozmawiamy o superbohaterach z kreskówek, komiksów oraz o tych, których spotykamy na co dzień. Zastanowimy się, kto jest dla nas autorytetem i jak nim zostać. W części warsztatowej zabawimy się w bohaterów posiadających nadludzkie umiejętności. Warsztaty zakończymy komiksofonem (rysowaniem rozszerzonym o aspekt dźwięku), podczas którego stworzymy wspólny komiks.

Informacje o kolejnych warsztatach wkrótce.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego

Prowadzenie warsztatów: Anna Nowak

Kuratorka programu edukacyjnego: Magdalena Skowrońska

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content