image

CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — MARZEC

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

5.03.2017 WYRZEŹBIĆ OSOBOWOŚĆ

Czy możemy pokazać nasze emocje, osobowość, charakter poprzez ciało, nie używając słów? Podczas warsztatów zastanowimy się nad podobieństwem teatru i rzeźby. Spróbujemy je połączyć i sprawdzić czy ten eksperyment poszerzy nasze patrzenie na świat. Podążymy za myślą rzeźbiarza Tony’ego Cragga, który podkreślał rolę zmysłów znajdujących się wewnątrz ciała i komunikujących się ze światem, by w części warsztatowej udać się w sensualną podróż poprzez muzeum. Uruchamiając nasze ciała oraz wyostrzając zmysły spróbujemy naśladować rzeźby artysty oraz odkryć w nich ukryte emocje i znaczenia. Prosimy zabrać ze sobą wygodne ubrania niekrępujące ruchów np. dres.

12.03.2017 WZORCE PIĘKNA

Kto jest ładny, a kto brzydki? Jak często oceniamy kogoś lub coś po wyglądzie? Kolejne warsztaty poświęcimy na dyskusję o wzorcach piękna. Zastanowimy się, dlaczego jednej osobie coś się podoba, a innej nie. W poszukiwaniu wzorców piękna udamy się na wystawę “Stosunki Pracy”. W część warsztatowej przerobimy fotografie przy pomocy kosmetyków i farb, by nadać im nowe znaczenia.

19.03.2017 WYŚLIJ MI SZTUKĘ

Kiedy ostatnio wysłałaś/-eś komuś list? A może nigdy nie miałeś okazji, by to zrobić? Podczas naszego niedzielnego spotkania wybierzmy się w podróż do „Archiwum Jerzego Ludwińskiego” i będziemy mieli okazję przyjrzeć się “sztuce poczty”. Kiedy w czasach komunizmu w Polsce wymiana myśli artystycznej z krajami Europy Zachodniej, a także resztą świata, była utrudniona, twórcy zaczęli wysyłać swoje prace pocztą. My podczas warsztatów zrobimy to samo. Stworzymy nasze dzieła, włożymy je w kopertę, nakleimy znaczki i wyślemy do kogoś. Ciekawe czy otrzymamy odpowiedź… Prosimy zabrać ze sobą adres osoby, do której chcecie wysłać taki artystyczny list.

26.03.2017 ZWIELOKROTNIENIE

Czy wiesz ilu jest ludzi na świecie? Czy jest osoba przypominająca mnie? A może to ja przypominam kogoś? Podczas warsztatów zastanowimy się nad tym, czy jesteśmy złożeni z “fragmentów” innych osób. Czy wyglądam jak moja mama i tata, a może bardziej przypominam brata z którym się wychowałam/-em? Wspólnie wybierzemy się na wystawę fotograficzną “Globalizacja i indywidualność”, na której prezentowane są kolaże stworzone z niewielkich, zwielokrotnionych elementów. W części warsztatowej zbudujemy kolaże/portrety wypełnione małymi obrazkami i sprawdzimy, czy szczegóły umieszczone blisko siebie składają się w konkretną całość.

Informacje o kolejnych warsztatach wkrótce.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń

Patroni:

Prowadzenie zajęć 
i opracowanie prelekcji: 
Anna Nowak

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej

Kuratorka programu edukacyjnego: 
Magdalena Skowrońska

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content