image

CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — SIERPIEŃ

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

6.08.2017 Zapisuję, to co widzę

Czy wiesz czym jest reportaż? A może potrafisz znaleźć intrygujący temat w świecie, który nas otacza? Podczas niedzielnego spotkania wybierzemy się na wystawę „Gordon Parks. Aparat to moja broń”, dowiemy się czym jest fotografia zaangażowana i jakie cechy powinien mieć fotoreporter. W części warsztatowej wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu tematu reportażu i zobaczymy, jak wiele interesujących rzeczy dzieje się wokół nas.

13.08.2017 Człowiek plamisty

Dlaczego wiele kobiet każdego dnia maluje swoją twarz różnymi barwami? Jakimi kolorami mieni się człowiek? Jakie przybieramy barwy, aby przynależeć do określonej grupy? Wspólnie wybierzemy się na wystawę „Ewa Axelrad. Sztama” i zobaczymy, jak o przybieraniu określonych barw w swoich pracach mówi artystka. W części warsztatowej stworzymy „człowieka plamistego”, a być może ktoś będzie chciał na własnej skórze przekonać się, jak to jest być wielokolorowym?

20.08.2017 Ulice płyną kolorami

Podczas naszego spotkania przyjrzymy się twórczości Pieta Mondriana, który tak długo eksperymentował z obrazem, że w końcu przedstawił miasto jedynie za pomocą kolorowych kwadratów, prostokątów i linii. W części warsztatowej wybierzemy się do Samoobsługowego Muzeum
i stworzymy własne obrazy miasta z kolorowych klocków i z pikseli. Uwaga: wszystkie chwyty wyobraźni dozwolone!

28.08.2017 Sztuka na ściany!

Sztuka uliczna i szablony? Artyści awangardowi zachowują się raczej nieszablonowo. A jednak! Tym razem wybierzemy się na wystawę “Czarna Wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.” i zwrócimy szczególną uwagę na plakaty oraz obrazy wyrażające idee i dążenia młodych ludzi.
Sprawdzimy też z jakich technik artystycznych korzystali, by wyrazić swoją opinię o świecie.
W części warsztatowej zaprojektujemy szablony, które następnie odbijemy tam, gdzie uznamy to za słuszne.

Więcej informacji wkrótce.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń

Patroni:

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content