FÜHRUNG DURCH DIE AUSSTELLUNGEN DES MWW IN DEUTSCHER SPRACHE

⬇ Tekst polski poniżej ⬇ Text in Polnisch siehe unten ⬇

Die Sanduhr-Verse an der Fassade unseres einstmaligen Schutzbunkers dürften doch aufgefallen sein, oder?  : Będzie, będzie… jest, było, było…, (war, war, ist, kommt, kommt).

Das runde, massive Gebäude am Pl. Strzegomski 2 beherbergt seit 2011 das Museum für Gegenwartskunst mit einer Sammlung von über 8 000 Kunstwerken in einem systematischen Ausbau. Unsere Ausstellungen präsentieren neueste Kunst seit den 60er Jahren in ihren aktuellsten Facetten und Trends.

Das Museum für Gegenwartskunst Wrocław lädt zu einer Führung in deutscher Sprache ein.

Führung in Deutsch: dr Maciej Kulisz, Bildung und Vermittlung MWW, Kunsthistoriker und Germanist

________________

Kojarzysz kształt klepsydry stworzony ze słów: Będzie, będzie… jest, było, było…, umieszczony na fasadzie dawnego schronu przeciwlotniczego we Wrocławiu? Okrągły, masywny budynek na pl. Strzegomskim 2, w 2011 roku przemianowano na Muzeum Współczesne. Znajduje się w nim ponad osiem tysięcy obiektów – dzieł sztuki i archiwaliów, systematycznie gromadzonych przez MWW i Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych.

Na wystawach można zobaczyć prace artystów tworzących od lat 60. oraz te najbardziej aktualne, skupione na złożoności współczesnego świata.

Zapraszamy na oprowadzanie po muzeum w języku niemieckim, na którym zgłębimy jego ciekawą historię i przybliżymy wybrane wystawy.

Oprowadzanie poprowadzi:

Maciej Kulisz – edukator w Muzeum Współczesne Wrocław. Filolog i historyk sztuki, nauczyciel oraz przewodnik, pasjonat dizajnu i jego historii. Germanista