Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w dwie niedziele lipca (14 i 28.07) o godz. 13.30.
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– lipiec 2019:
14.07.2019 WIZUALNE NARRACJE W TRASIE
W okresie wakacyjnym Wrocław szczególnie otwiera się na turystów. Co dzieje się wtedy z jego mieszkańcami? Jak postrzegają oni wrocławskie atrakcje? Jak wygląda wtedy ich droga do pracy, sklepu, na plac zabaw? Gdzie, według nich, znajdują się wyjątkowe zakątki, nieznane turystom?
Podczas warsztatu uczestnicy zdadzą sobie sprawę z tego, że trasy ich spacerów tworzą wizualne narracje – wspólnie przejdą ulicami Szczepina i uchwycą polaroidami ulotne wizerunki mijanych miejsc. Zdjęcia staną się obrazowym zapisem drogi wspólnego spaceru. Podsumowaniem warsztatów będzie zestawienie wszystkich wykonanych zdjęć i stworzenie opisu doświadczeń z wyprawy.
Warsztat zachęci do samodzielnego zwiedzenia wystawy fotografii Krzyśka Orłowskiego North America.
Zajęcia poprowadzi Justyna Oleksy.
Liczba miejsc ograniczona do pięciu rodzinnych zespołów.
28.07.2019 OD DZIŚ JA TO MY
Ważnym elementem wystawy Marcina Dudka The Crowd Man jest zawieszona na fasadzie MWW instalacja Punch to the Sky. Obiekt tworzą liczne zszyte ze sobą flagi nawiązujące do barw klubów piłkarskich. W ramach warsztatu uczestnicy stworzą własne flagi i transparenty. Zastosowane kolory i formy odnosić się będą bezpośrednio do ich własnych doświadczeń, symboli, z którymi się identyfikują i które oddają ich osobowości.
To, co powstanie, będzie zależne od autorskich wizji. Wspólnie zaprojektowany i wykonany model flagi? Samodzielne dzieło zrealizowane w pełnej improwizacji? Czy transparenty z hasłami niosącymi pozytywną energię?
Na koniec wspólnie zdecydujemy o tym, co stanie się z przedmiotami, które połączyły nieznanych sobie ludzi, nie tylko dzięki wizualnej formie, ale również poprzez integracyjne działanie.
Zajęcia poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
Patroni medialni: