image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — SIERPIEŃ

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele sierpnia: 8.08 i 22.08 o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Warsztaty odbywają się w muzeum. Jeśli z powodu pandemii nie będzie możliwości przeprowadzenia warsztatu na miejscu, to zostanie zrealizowany w formie online.


Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ sierpień 2021:

8.08.2021 / DOMOWE OBSERWATORIUM CZ. 2 / godz. 13.30–15.00

Podczas spotkania zwiedzimy wystawę Zdarzenia i zobaczymy jak wyglądało miejsce, gdzie tworzył i pracował Zdzisław Jurkiewicz. Wybierzemy charakterystyczne elementy jego pracowni i spróbujemy z ich pomocą odtworzyć w sali warsztatowej miejsce działań tego artysty. Może sami skonstruujemy lunetę do obserwowania kosmosu? Przygotujemy nasz własny artystyczny narzędziownik? Powiesimy obrazy i artystyczne obiekty na ścianach? Zainspirowani twórczością Jurkiewicza i miejscem jego pracy symbolicznie otworzymy w schronie „okno na świat”! Natomiast po warsztatach zdobyte doświadczenia zastosujemy w naszych domach – z własnych pokojów uczynimy artystyczne atelier!

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


22.08.2021 / ATLAS ROŚLIN / 13.30–15.00

Zdzisław Jurkiewicz uwielbiał rośliny, otaczał się nimi, tworząc swój własny świat. Równocześnie badał je i zachwycał się drobnymi szczegółami ich codziennego życia, przyglądając się jak rosną i rozkwitają. Podczas warsztatu poznamy ulubione rośliny artysty, dowiemy się jakie są ich charakterystyczne cechy, po to by wybrać dla siebie te odmiany, które najbardziej oddają nasze usposobienie. Ich właściwości i wygląd opiszemy w autorskich atlasach roślin. Wybrane gatunki posadzimy i zabierzemy ze sobą do domu, by tam odkrywać fascynujący proces ich wzrostu.

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Jeśli z powodu pandemii nie będzie możliwości przeprowadzenia warsztatu na miejscu, to zostanie zrealizowany w formie online.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 10 osób (maksymalnie 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.


Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content