OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „BORDERLINE”

W sobotę 15 czerwca o godz. 15.00 w przestrzeni wystawy Borderline, na poziomach 3 i 4 schronu przy pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Stach Szabłowski.

Borderline, wystawa główna Triennale Rysunku Wrocław 2019, poświęcona jest eksploracji imaginacyjnego, spekulatywnego i kreacjonistycznego aspektu sztuki rysunkowej. W jej ramach przyglądamy się praktykom rysunkowym służącym do obrazowania tego, czego rysownik / rysowniczka nie może / nie chce zobaczyć bezpośrednio, a także tego, czego nie ma – i nie było, choć nie wykluczone, że kiedyś jeszcze może się zdarzyć.

Ramą dla prezentowanych na wystawie rysunkowych imaginacji jest przestrzeń schronu przeciwlotniczego. Bunkier, w którego nawias zostaje wzięta ekspozycja, służy nie tylko jako tło narracji, lecz również jej metaforyczny element – dialektyczna figura schronienia i izolacji, bezpieczeństwa i opresji, autonomicznego mikrokosmosu i oblężonej twierdzy.

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content