Czy błąd może być źródłem inspiracji w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne skojarzenia, których efektem są działania twórcze?
Analiza błędu, przyczyny i konsekwencji wynikających z jego zaistnienia, rozszerza w istotny sposób paletę środków ekspresji w wypowiedzi twórczej. Materia tzw. błędu ma charakter wielowątkowy i wielopłaszczyznowy: od techniki, poprzez zagadnienia filozoficzne. Ekspozycja nie koncentruje się na działaniach wynikających z automatyzmu błędu, ale na pracach powstałych w sposób świadomy
Warsztaty mają na celu stworzenie portretu dźwięku z wykorzystaniem nowych technologii oraz abstrakcyjnych form kreacji. Jak w Wideodeszczu Ryszarda Jędrosia, gdzie kreacja artystyczna stanowi nowy obraz deszczu, dzieci stworzą własny portret dźwięków – inspirowany złożonością i wielowymiarowością brzmień.
Na wystawie prezentujemy dzieła 70 artystów będących przedstawicielami zarówno najmłodszego, średniego, jak i starszego pokolenia twórców regionu dolnośląskiego. Pluralizm postaw, konwencji, koncepcji artystycznych ujawnia złożoności i oryginalności tego środowiska w 75. rocznicę powstania ZPAF.
Kurator projektu: Andrzej Dudek –Dürer
Wicekurator projektu: Marek Bułaj