Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Harmonogram działań:
5.04.2015 ŚWIĘTA WIELKANOCNE
12.04.2015 MIĘKKIE KODY DZIWNE SCHODY
W tym tygodniu po raz pierwszy odwiedzimy nową wystawę prezentującą tendencje konceptualne w sztuce słowackiej. Wiele z pokazywanych na niej dzieł stanowią przedmioty, których pierwotna funkcja została postawiona pod znakiem zapytania: stół,
na którym nie możemy niczego postawić, żyrandole wyrastające z podłogi i rękawice bokserskie zmienione w jubilerskie cacko, to niektóre z przykładów. Podczas zajęć my również wykonamy antyprzedmioty i obdarzymy je nietypowymi funkcjami.
19.04.2015 KREATYWNA TECHNOLOGIA
Strony internetowe, programy i aplikacje mogą być zaprojektowane dobrze bądź źle. Zastanowimy się
od czego to zależy i dlaczego w Internecie też powinno być ładnie. Pomyślimy o tym jakie zasady internetowego bon tonu powinny obowiązywać wszystkich, którzy chcą umieścić swoje zdjęcie
lub obrazek w sieci. W praktycznej części zajęć będziemy tworzyć dzieła na tabletach, korzystając
z wirtualnej odsłony Samoobsługowego Muzeum. Następnie opublikujemy je na platformie Creatubbles.com, na której dzieci z całego świata prezentują swoje prace wymieniając się inspiracjami.
26.04.2015 NA BOSO PO ZIEMI
Na naszą planetę spojrzeć możemy z kosmosu,
a także zajrzeć do jej wnętrza. Obserwować ją możemy zarówno poprzez teleskop, jak i przez mikroskop. Tym razem skupimy się jednak na doświadczaniu ziemi bez użycia wzroku. Wykorzystamy dotyk, węch i smak. Podczas zajęć zastanowimy się nad tym jak wpływa na nas fakt, że w mieście od ziemi zazwyczaj oddziela nas warstwa betonu. Spróbujemy twórczo stanąć na gołej ziemi, poczuć ją na nowo i wykonać prace bez użycia rąk.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Patroni:
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.
Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek
Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej