Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.
Harmonogram działań:
02.08.2015 Ukryte pod powiekami
Podczas warsztatu przyjrzymy się pracy Yael Frank. Artystka ukryła przed nami znaczenie swojej pracy. Częścią instalacji jest wiatraczek. Możemy odkryć tajemnicę dzieła, tylko wtedy kiedy jest on włączony. W czasie praktycznej części zajęć, sami będziemy komponować ruchome zagadki.
09.08.2015 Komiksowe drzewa
Elementem wystawy ,,Vot ken you mach?” jest niezwykła czytelnia. Drzewa stanowią pulpity książek, można usiąść na pieńku i oddać się lekturze. Wśród książek, które tam się znajdują, jest wiele obrazkowych komiksów. Podczas warsztatu przyjrzymy się książkom artystycznym (art-bookom), które nie tylko czytamy, ale też oglądamy, dotykamy i słuchamy. W praktycznej części zajęć wykonamy własne komiksy artystyczne.
16.08.2015 Twarze, gwiazdy, lustra
Podczas warsztatu po raz ostatni odwiedzimy wspólnie wystawę „Vot ken you mach?”, którą poznawaliśmy stopniowo w czasie wakacji. Przyjrzymy się pracy Arye Wachsmutha, której elementem są lustra odbijające rzeczywistość, jak kalejdoskop przypominający Gwiazdę Dawida – symbol Izraela. Zastanowimy się nad naszą tożsamością – czy wiemy kim jesteśmy? Ciągle przecież zmienia się nasze ciało i świadomość.
W praktycznej części warsztatu zabawimy się iluzją i zbadamy percepcyjny mechanizm rozpoznawania twarzy.
23.08.2015 I Ty zostań Moną Lisą
W czasie zajęć odwiedzimy wystawę Daniela Malone. Ten nowozelandzki artysta w swoich projektach często nawiązuje do historii polskiej i światowej awangardy. Tym razem na warsztat wziął działalności wrocławskiej Galerii Pod Moną Lisą. W drugiej części warsztatu my też wykonamy instalację-tunel poprzez odrysowanie naszych sylwetek na grubych kartonach.
30.08.2015 Słodko-słony performance
W jednej ze swoich prac, pokazywanych na wystawie w MWW, Daniel Malone nawiązuje do performance wykonanego za pomocą tak niezwykłych,
a jednocześnie zupełnie zwyczajnych
materiałów jak cukier i sól. Sypanie soli może być bezładnym rozsypywaniem albo skrupulatnym usypywaniem jakiejś struktury. To działanie będzie stanowić dla nas pretekst do zastanowienia się nad znaczeniem i wagą gestów, które wykonujemy każdego dnia. W praktycznej części zajęć usypiemy słodkie i słone dzieła na czarnym materiale.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Patroni:
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.
Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek
Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej