K5-1

KOLAŻOWY MONTAŻ / FILM NA PAPIERZE. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

Podczas spotkania poznamy Laurę Pawelę, artystkę wykorzystującą w swojej twórczości nowe media. Zobaczymy także jej prace prezentowane na wystawie CallArt3.Wirtualne okno. Następnie przeniesiemy się do przestrzeni warsztatowej. Czy wiecie, że podczas egzaminów do szkół filmowych kandydaci i kandydatki są proszeni o ułożenie kilku niezwiązanych ze sobą fotografii w ciąg i opowiedzenie nimi historii? Wychodząc od tego pomysłu spróbujemy stworzyć własne „filmy”, złożone z wykonanych w czasie warsztatów materiałów. Podczas zajęć dowiemy się czym jest montaż filmowy, jakie są jego podstawowe zasady i techniki. Poznamy różne mechanizmy narracyjne, ułatwiające łączenie ze sobą obrazów. Ostatecznie stworzymy własne dzieła sekwencyjne!

Prowadzenie:
Laura Pawela – artystka wizualna, rzeźbiarka, montażystka filmowa. Wykładowczyni Łódzkiej Szkoły Filmowej, na której prowadzi zajęcia z zakresu Multimediów. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Za film Kuby Mikurdy Ucieczka na Srebrny Glob nominowana do Orłów – Polskich Nagród Filmowych. W tercecie z Kubą Mikurdą i Marcinem Lenarczykiem zrealizowała film Solaris Mon amour. Uznana montażystka zwiastunów filmowych współpracująca z TVP Kultura, Studiem Munka, WFDiF, CSW Zamek Ujazdowski i Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej autorski dokument interaktywny New Spirit prezentowany był ostatnio w Wenecji.

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content