image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LIPIEC

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

06.07.2014 CIEMNA STRONA KSIĘŻYCA

Tym razem przy okazji nowo otwartej wystawy Piotra Blajerskiego zastanowimy się na tym jak poznajemy świat, co widzimy, a czego tylko się domyślamy. Zadamy pytania o przyzwyczajenia poznawcze, które funkcjonują w naszych umysłach. Nigdy na własne oczy nie widzieliśmy ciemnej strony księżyca, a jednak spodziewamy się, że istnieje jako dopełnienie kuli. Podczas warsztatu skupimy się na tym jak sztuka zaburza nasze percepcyjne schematy. W części praktycznej spróbujemy uchwycić i przekształcić twórczo ulotne wrażenie powidoku.

13.07.2014 KAŻDA MYŚL JEST RZUTEM KOŚCI

Stanisław Dróżdż zrealizował instalację zatytułowaną Alea iacta est (kości zostały rzucone). Dzieło porusza problem liczb, który obok języka przewijał się przez całą twórczość artysty. Tematem Rzutu kości jest LICZBA, której odnalezienie pozwoli rozpoznać matematyczną formułę wszechświata. Podczas warsztatu w ramach konceptualnej gry stworzymy wizualne przedstawienia liczb które uzyskamy poprzez rzuty kostkami

20.07.2014 NIETYPOWA TYPOGRAFIA

Podczas warsztatu przyjrzymy się niezwykłym okładkom magazynu Aspen. Każda z nich reprezentuje inną estetykę. Niektóre projektowali słynni artyści m.in Andy Warhol. Magazyn wydawany był w nietypowej formie pudełka, jego okładki prezentowały wizualnie temat danego numeru np. pop-art, minimalizm czy konceptualizm. Do stylu dopasowany był kształt i układ liter. W praktycznej części warsztatu idąc za przykładem magazynu Aspen również stworzymy własne okładki korzystając z różnorodnych typograficznych układów.

27.07.2014 KRAJOBRAZ ZE SNU

Podczas warsztatu przyjrzymy się bliżej jednemu z wydań magazynu Aspen, który poświęcony został różnym stanom umysłu. W czasie zajęć zastanowimy się czym jest nasza wyobraźnia i podświadomość, jak działa nasz umysł, skąd się biorą nasze sny i czego dotyczą. Podczas praktycznej części warsztatu rozdmuchując na kartkach kolorowe tusze stworzymy fantastyczne obrazy jak z naszych snów.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

Scenariusz zajęć: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Prowadzenie zajęć: Maria Marszałek

Opracowanie kart pracy: Patrycja Mastej

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content