image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LUTY

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

3.2 MULTIPLIKACJE

W tym tygodniu po raz ostatni odwiedzimy wystawę grupy Permafo. Wiele znajdujących się na niej prac przedstawia powtórzone, zwielokrotnione motywy. Oglądając je i licząc zastanowimy nad tym czym jest zbiór i seria oraz nad tym co sztuka ma wspólnego z matematyką, językiem i czasem. W drugiej części warsztatu stworzymy własne komiksy dokumentujące rzeczywistość za pomocą fotografowania sekwencyjnego.

10.2 ARTYSTYCZNE ŚLEDZTWO

„America is not ready for This” to tytuł filmu i wystawy znajdującej się na Poziomie 0 MWW. Tam też wspólnie spróbujemy odgadnąć kogo śledził Karol Radziszewski w Ameryce. Następnie zastanowimy się nad tym czy istnieje różnica między sztuką a pop-kulturą i nad tym z czym kojarzą się nam Stany Zjednoczone. Podczas ćwiczenia manualnego za pomocą popkulturowych motywów skonstruujemy własną scenę filmową.

17.2 JAK POWSTAJE RZEŹBA

Rzeźby Pawła Althamera wykonane zostały przez maszyny, które na co dzień produkują plastikowe pojemniki. Podczas ich powstawania w Berlinie, artyście asystowali robotnicy oraz pracownicy Deutsche Guggenheim i zwiedzający. W czasie warsztatu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania o to czym jest rzeźba, w jaki sposób i z jakich materiałów powstaje, czym różni się od malarstwa i architektury, oraz do czego służy. Zastanowimy się też nad tym kim jest rzeźbiarz i na czym polega jego praca.

24.2 ŚWIATŁO I CIEŃ

Światło kojarzy się z radością, dobrem, prawdą. Ciemność oznacza noc i tajemnicę. W świetle widzimy kształty i kolory, w ciemności musimy polegać na innych zmysłach. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o świetle, ciemności i znaczeniach, które ze sobą niosą. Zastanowimy się również nad tym jakie zastosowanie mają różne rodzaje światła i cienia w sztuce. Przyjrzymy się grupie białych, świetlistych rzeźb, która pojawiła się w ciemnościach schronu. Sprawdzimy czy rozpraszają cień czy się w nim ukrywają.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Patron medialny :

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek

Skip to content