image

ONLINE / NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — KWIECIEŃ

Zapraszamy do udziału w Niedzielnych Warsztatach Rodzinnych w trzy niedziele kwietnia: 11.04, 18.04 i 25.04.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

 


 

Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ kwiecień 2021:

 

11.04.2021 / TECHNOŚWIAT / godz. 13.30–15.00, online

Spotkanie w ramach cyklu POSTĘPOWNIK. PRZEWODNIK PO NATURZE I SZTUCE, więcej informacji.

Coraz mniej ludzi ma dostęp do tego, co można uznać za dziką przyrodę. Po obejrzeniu dzieła Joana Bennàssara Słońce zaszło, lecz widok pozostałpewnie najdzie Was ochota na wycieczkę na sztuczne wyspy, my jednak zaproponujemy Wam coś pod prąd! Zapraszamy Was do eksperymentu, w którym pokażemy, że dzikość i naturalne procesy można znaleźć dosłownie wszędzie – również w koszu na śmieci! Podczas warsztatów pokażemy, jak z Waszych odpadków zrobić kompost, którym następnie będziecie mogli zasilać wybrane przez siebie rośliny. Wasz kompostownik będzie prawdziwym cudem natury, będziecie mogli kontemplować nie sztuczne wyspy, ale procesy dzięki którym ludzie funkcjonują w zgodzie z naturą od tysiącleci.

Uwaga: na warsztat przynieś ze sobą zebrane (minimum dzień wcześniej) odpadki organiczne – znajdziesz je w kuchni!

Prowadzące:

Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka, edukatorka i kierowniczka zimowych i wakacyjnych półkolonii w Hydropolis: Centrum wiedzy o wodzie.

Hanna Schudy – koordynatorka projektów edukacyjnych w Stowarzyszeniu EKO-UNIA, etyczka, eseistka, aktywistka. Dr nauk humanistycznych, mgr ochrony środowiska, studentka filologii germańskiej.

Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg


 

18.04.2021 / PORZĄDKI / godz. 13.30–15.00, online 

Wkrótce rozpoczniemy wiosenne porządki i znów będziemy cieszyć się pięknem przyrody budzącej się z zimowego snu. Przy tej okazji rzucamy Wam wyzwanie w postaci pytania – czy zasady porządkowania mogą być tematem artystycznego dzieła? Podczas warsztatu wspólnie zwiedzimy wystawę prezentującą dzieła dwóch niezwykłych artystek – Wandy Gołkowskiej i Marleny Kudlickiej. Szczególnie przyjrzymy się tym pracom, które badają matematyczne reguły. Wspólnie zastanowimy się czy sztuka i matematyka mogą mieć ze sobą coś wspólnego. W części warsztatowej stworzymy autorskie dzieła z zapałek, budując je według zasady złotej proporcji.

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg

 


 

25.04.2021 / BEZPIECZNE MIEJSCE / godz. 13.30–15.00, online

Każdy z nas potrzebuje miejsca w którym czuje się bezpiecznie, do którego może udać się w razie problemów. Przyjrzymy się fotografiom Bartosza Hołoszkiewicza, na których zobaczymy miejsca wyznaczone przez władze Japonii do ewentualnej ewakuacji mieszkańców. Spojrzymy na nie krytycznym okiem i zastanowimy się, co można by w nich zmienić, by wyglądały przyjaźniej. Następnie znajdziemy w swoim otoczeniu bezpieczne miejsca, które sfotografujemy za pośrednictwem aparatów w telefonach komórkowych. Uwiecznimy te ich elementy, które sprawiają, że czujemy się zaopiekowani.

Prowadząca:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

 


 

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 10 osób (maksymalnie 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.

 


 

Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Skip to content