image

ROZRUSZNIK BEZ BARIER – WARSZTATY INTEGRACYJNE

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów Rozrusznik bez barier. Zajęcia skierowane są do osób o szczególnych potrzebach edukacyjnych: grup szkolnych oraz osób dorosłych, dla których ekspresja plastyczna stanowi naturalny proces terapeutyczny.
 
Podczas tegorocznej edycji warsztatów skupimy się na dziełach z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław oraz tych, które są aktualnie prezentowane na wystawach czasowych. Motywem wiodącym będzie szeroko pojęta Natura – najstarsza inspiracja w twórczości człowieka, ale w ujęciu artystów współczesnych.
 
Zajęcia realizujemy w formie dyptyku warsztatowego (dwóch powiązanych tematycznie spotkań) lub jednego warsztatu (temat do wyboru). Do dyspozycji jest sześć terminów.
 
 
DUCHY LASU

Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z dziełami z kolekcji MWW nawiązującymi do pierwotnego związku człowieka z naturą oraz naszej zależności od Ziemi, jej wyjątkowości i eksploatacji. W części praktycznej wprowadzimy nasze ciała w ruch, poprzez ćwiczenia nawiązujące do jogi i pranajamy – praktyk czerpiących swą mądrość z natury. Następnie przystąpimy do działań plastycznych.

Drugie spotkanie, w odniesieniu do czasowej interaktywnej wystawy Duchy Lasu, wprowadzi nas w świat pradawnych wierzeń, w wyjątkowość Natury, wieloznaczność otaczającego nas świata i potęgę wyobraźni. Po krótkiej pogadance przystąpimy do działania plastycznego, w wyniku którego powstaną obiekty, wykorzystane podczas wizyty na wystawie.
 
 
SZTUKA ZIEMI

Pierwsze spotkanie w tym cyklu poświęcimy na zapoznanie się z dziełami z kolekcji MWW nawiązującymi do eksploatacji pejzażu, jako tła do tworzenia dzieł przy użyciu bardzo prostych środków wyrazu. Podstawą działania będzie wyobraźnia i wrażliwość artystyczna.

Podczas drugiego spotkania odszukamy w przestrzeni Muzeum dzieła prezentowane na aktualnej ekspozycji, które nawiązują do zajmującej nas tematyki „sztuki ziemi”. Z powstałych podczas działań plastycznych obiektów stworzymy własną wystawę w przestrzeni MWW.
 
 
ZWIERZYNIEC

Inspiracją pierwszego spotkania będzie praca pt. Psia afera autorstwa Anny Kutery, znajdująca się w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Przyjrzymy się również dziełom z kolekcji MWW ze zwierzętami w roli głównej. Podczas działań warsztatowych postaramy się przeanalizować charaktery, psychikę i uczucia zwierząt w kontekście nas samych, nadając im cechy ludzkie. Na zakończenie stworzymy „artystyczny kodeks praw zwierząt”.

Podczas wizyty na aktualnej wystawie, poszukamy powiązań ze światem zwierząt, o którym zapominamy, że jest nam tak bliski i doń przynależymy. W trakcie działań warsztatowych spróbujemy odegrać role wybranych zwierząt, a następnie sportretować je w ludzkiej skali tak, aby mogły przez chwilę stać się naszymi portretami, które zarejestrujemy w postaci fotografii.
 
 
Zakupy dzieł do kolekcji MWW
dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg

Prowadzenie warsztatów:
Joanna Sekuła

Wszystkie spotkania
są bezpłatne, 
ale obowiązuje 
rezerwacja telefoniczna: 
501 466 319

Czas trwania 1,5 h

Terminy do uzgodnienia


Zakupy do kolekcji Muzeum 
Współczesnego Wrocław 
dofinansowano ze środków 
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content