image

ZMYSŁOWY OBRAZ. INTEGRACYJNE WARSZTATY SENSUALNE

Czy można tworzyć malarskie dzieła bez użycia narzędzi? Co stanie się, gdy pędzel zastąpimy własnymi dłońmi? Jak to jest poczuć zapach, esencję, a może nawet smak malarskiego medium?

W czasie zajęć wsłuchamy się w wewnętrzny głos, by wykonać ekspresyjne, fakturalne prace.

Inspiracją dla naszych działań będą strukturalne dzieła Alfonsa Mazurkiewicza prezentowane na wystawie Ja i moja sztuka to sztuka. Nie używając wzroku, umożliwimy innym zmysłom bardziej intensywne odbieranie bodźców zewnętrznych. Malarsko-rzeźbiarskie twory pozwolą nam odciąć się od codzienności i uwolnić nieznane dotąd pokłady twórczej energii.
 
 
Prowadzenie:
Anna Krukowska i Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy
 
 
Wydarzenie towarzyszące wystawie Ja i moja sztuka to sztuka. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel. Więcej informacji o wystawie >>>
 
 
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Na warsztaty zapraszamy szczególnie
osoby z niepełnosprawnością wzroku

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy (do 18.11):
a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl 
lub tel. 71 356 42 53

Zapewniamy asystę
w dotarciu do budynku
z najbliższego otoczenia

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content