image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — SIERPIEŃ

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w dwie niedziele sierpnia (12 i 26.08) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– sierpień 2018:

 
12.08.2018 NATURA=ARCHITEKTURA. ARCHITEKTURA=NATURA
 
Warsztaty tym razem odbędą się pod hasłem natury i architektury. Zainspirowani wystawą Michała Woroniaka Urodzaj stworzymy wspólnie panoramę miasta. Do jej budowy użyjemy plonów – urodzaju ziemi, a tłem stanie się industrialna przestrzeń Muzeum. Ulotny krajobraz zarejestrujemy za pomocą aparatu tak, aby bezpowrotnie utracone efekty artystycznego działania pozostały w pamięci na dłużej. Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy. Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
 
 
26.08.2018 CZY ARTYSTA JEST MAGIKIEM?
 
Warsztaty odbędą się pod znakiem praktyk magicznych i tajemniczych dzieł sztuki, które znajdziemy na wystawie Nietota. Podczas zajęć przyjrzymy się pracom Pawła Baśnika, w których artysta odwołuje się do tradycji przypisywania pewnym roślinom właściwości magicznych, zwłaszcza zdolności uzdrawiania. Czym jest Turritopsis nutricula albo Rhus typhina? Te i inne tajemnice rozwiążemy podczas zajęć manualnych, tworząc własne łapacze snów inspirowane przyrodą posiadającą magiczne właściwości. Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy. Zajęcia poprowadzi Justyna Oleksy.
 
 
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>

 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych:

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content