KAFELEK-2-2000x2000_R

OD POMYSŁU DO DZIAŁANIA. PODSUMOWANIE „ROZRUSZNIKA BEZ BARIER”

12.12.2024
15:00

Ustawa z 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, wymusiła na instytucjach opracowanie programów zapewniających dostępność osobom wykluczonym. Zmiany te zdeterminowały instytucje kultury do tworzenia wydarzeń inkluzyjnych. Tegoroczny projekt MWW:„Rozrusznik bez barier” miał na celu nie tylko oferować konkretne działania, ale też włączać środowisko osób z niepełnosprawnościami, do aktywnego tworzenia programu. W trakcie debaty poruszymy kluczowe zagadnienia związane z dostępnością oraz zidentyfikujemy obszary, w których brakuje dostosowanych rozwiązań. Jako instytucja poddamy się krytyce i sprawdzimy jakie wyniki udało się osiągnąć, a także, jakie nadzieje i wyzwania stoją przed nami.

Razem z psychoterapeutką z Dziennego Ośrodka Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży, kierowniczką i osobą z niepełnosprawnością wzroku z Fundacji Szansa – Jesteśmy Razem oraz kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – Bonitum, zastanowimy się jak wiele wydarzeń we Wrocławiu wciąż pozostaje niedostępnych i czy są obszary, w których następuje przesyt określonych inicjatyw.

Debata będzie tłumaczona PJM.

Uczestnicy debaty: Klara Kosiek, Karolina Łopata, Marcin Tomaszewski

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z orzełkiem po lewej stronie napisu

Projekt Rozrusznik bez barier dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Skip to content