NIEUŻYTKI SZTUKI. REAKTYWACJA

Najwyższa pora na wiosenne przebudzenie i rozpoczęcie nowego sezonu Nieużytków sztuki!

Już po raz piąty zapraszamy Was do współtworzenia ogrodu na terenie zielonym za Muzeum Współczesnym Wrocław. Podczas sobotniego spotkania rozpoczniemy pierwsze prace ogrodnicze i ustalimy plan działań na najbliższe miesiące. Nie zbraknie też muzyki, wspólnego grillowania oraz wylegiwania się na słońcu. Zabierzcie ze sobą gry planszowe i instrumenty. My przygotujemy nasiona, potrzebne narzędzia i coś smacznego do przekąszenia. Mile widziani są zarówno amatorzy, jak i działkowicze z długim stażem. Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, bardziej zależy nam na współpracy uczestników projektu i uczeniu się od siebie nawzajem.

Do zobaczenia!

Nieużytki sztuki: projekt artystyczny autorstwa Elżbiety Jabłońskiej dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, trawników, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów. To propozycja zaangażowania publiczności w proces interwencji w przestrzeni nie tylko miasta, lecz również sztuki, czego następstwem może być zmiana nastawienia do sztuki współczesnej, zbliżenie do instytucji sztuki, zniesienie bariery między oficjalną instytucją kultury a mieszkańcami.

Więcej informacji o projekcie Nieużytki sztuki >>>