+ – / warsztaty z tłumaczeniem PJM

14.11.2024
16:30

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dedykowane osobom głuchym, słabosłyszącym i słyszącym.

Spotkanie rozpoczniemy krótkim oprowadzaniem po wystawie „Argumenty i obrazowanie” Jakuba Jernajczyka. Artysta łączy w swoich pracach dziedziny takie jak filozofia, matematyka i logika. Trudne pojęcia i zagadnienia, wyjaśnia jednak w przystępny sposób.

Wychodząc od idei badania punktów wspólnych matematyki i sztuki, podczas warsztatów powędrujemy przez zawiłości linii prostej i krzywej. Podzielimy świat na odcinki, wypunktujemy myśli, zakreślimy to co istotne w koliste zbiory i zmyślimy fantastyczne figury geometryczne. Będziemy rysować pastelami, węglem, akwarelami, a może posuniemy się nawet do haftu na papierze. A czy z tych eksperymentów powstaną gwiazdozbiory, mapy czy osobiste plany, to już zależy tylko od nas.

Warsztat będzie tłumaczony na Polski Język Migowy, dlatego zapraszamy osoby głuche, słabosłyszące i słyszące.

Rozpoczynamy przy kasie muzeum.

Prowadzenie:
Lena Czerniawska
– rysuje, od czasu do czasu pisze, występuje z rzutnikiem pisma i złotym megafonem, dorabia jako graficzka. Współpracuje z artystami związanymi ze sceną muzyki improwizowanej. Współtwórczyni Kolektywu Macondo we Wrocławiu, lunatyczka, mistrzyni gry w tysiąca, miłośniczka pelikanów zatapiających złe myśli w oceanach, czytelniczka Przekroju podróżująca zawsze ze szkicownikiem i książką. Próbuje bardziej szukać niż znaleźć, bo „Kto znalazł, źle szukał” (Aglaja Veteranyi).

Tłumaczenie na PJM:
Elżbieta Resler
– tłumaczka języka migowego Coda (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, zaangażowana w działania Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Współpracuje z Fundacją Katarynka, dla której przygotowuje tłumaczenia, spektakli teatralnych, filmów. W MWW oprowadza po wystawach i konsultuje treści dla osób niesłyszących.

Na filmie tłumaczka miga tekst zaproszenia na warsztaty.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z orzełkiem po lewej stronie napisu

Projekt Rozrusznik bez barier dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Skip to content