Abstrakcyjna zielona grafika z zielonymi kółeczkami i wyrastającymi z nich gałązkami

KOLOR OKIEM ZWIERZĄT

17:00

Zwierzęta nie widzą świata tak samo jak ludzie. Ich oczy zbudowane są w odmienny sposób, związany z przystosowaniem do środowiska, w którym żyją. Inaczej rozpoznają kolory, reagują na ruch, itp. Podczas wykładu będzie można dowiedzieć się na czym polega proces widzenia u różnych gatunków zwierząt. Zapraszam do fascynującej wyprawy przez widmo promieniowania elektromagnetycznego i świat przystosowań zwierząt do widzenia.

Prowadzenie:
Małgorzata Kostyszak – dr nauk fizycznych, nauczycielka akademicka, popularyzatorka nauki, pracowniczka Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Inżynierii Biomedycznej. Jej zainteresowania naukowe skupione są wokół oka i procesu widzenia.

Projekt „Spektrum światła” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z orzełkiem po lewej stronie napisu