Zapraszamy na kolejny koncert w ramach nowej serii muzycznych wydarzeń w Muzeum Współczesnym Wrocław. Program cyklu koncentruje się wokół eksperymentalnych praktyk dźwiękowych, ukierunkowanych na wieloaspektowe postrzeganie przestrzeni. Punktem wyjścia dla całego przedsięwzięcia jest nietypowa architektura schronu przeciwlotniczego – siedziby MWW.
 
 
25 maja będziemy mieli okazję posłuchać koncertu duetu Karoujite, który tworzą Cristián Alvear i Seijiro Murayama (w ubiegłym roku wydali znakomitą płytę nakładem francuskiej wytwórni Potlatch), a także nowej kompozycji Koena Nuttersa pt. Trio for Memories w wykonaniu Alveara, Murayamy oraz samego Nuttersa.
 
Cristián Alvear / Seijiro Murayama, Karoujite(fragment) >>>
 
Koen Nutters, Solo with Memories >>>
 
 
CRISTIÁN ALVEAR

Chilijski gitarzysta zajmujący się wykonywaniem i nagrywaniem muzyki awangardowej i eksperymentalnej. Jest kuratorem festiwalu Relincha odbywającego się w Valdivii. Intensywnie koncertuje na całym świecie (miał okazję występować m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Holandii, Francji, Polsce, Anglii, Meksyku i Japonii). Prowadził też zajęcia edukacyjne w wiejskich regionach południowego Chile. Współpracuje z takimi artystami jak Taku Sugimoto, Seijiro Murayama, Antoine Beuger, Michael Pisaro, Ryoko Akama, Sarah Hennies, Santiago Astaburuaga, Radu Malfatti czy Jürg Frey. Jego płyty ukazywały się nakładem wydawnictw Another Timbre, Caduc., Edition Wandelweiser Records, Cathnor, Potlatch, B-Boim.
www.cristianalvear.com
soundcloud.com/cralvear
 
 
SEIJIRO MURAYAMA

Perkusista uznawany za jednego z najważniejszych japońskich improwizatorów. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Tokijskim w 1982 roku wyjechał wraz z Keijim Haino do USA – jako członek słynnej grupy Fushitsusha. Po powrocie do Japonii występował w noise-rockowym zespole K.K. Null A.N.P. (Absolut Null Punkt), jednocześnie udzielając się w sferze swobodnej improwizacji. Przeprowadzka do Francji w 1999 roku zaowocowała stałą współpracą z takimi muzykami jak Jean-Luc Guionnet, Éric Cordier, Michel Doneda, Mattin, Lionel Marchetti. Po ponad dziesięciu latach spędzonych w Europie w 2013 r. przeniósł się z powrotem do rodzinnego kraju. Twórczość Murayamy ma wyraźnie interdyscyplinarny charakter, bowiem artysta chętnie łączy formy muzyczne z innymi obszarami sztuki (taniec, wideo, malarstwo, fotografia, literatura itp.). Jego praktyki wykonawcze koncentrują się na dużej dbałości o strukturę dramaturgiczną, właściwości przestrzenne oraz multisensoryczne postrzeganie ciszy.
www.seijiromurayama.com
 
 
KOEN NUTTERS
 
Holenderski kompozytor i instrumentalista funkcjonujący w sferze post-Cage’owskiej muzyki eksperymentalnej. Absolwent Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Hadze oraz Konserwatorium Muzycznego w Amsterdamie. Od 2010 roku prowadzi zespół Konzert Minimal, którego repertuar stanowią głównie utwory kompozytorów związanych z kolektywem Wandelweiser. Udziela się też w takich projektach muzycznych jak The Pitch (z Mortenem Olsenem, Michaelem Thieke i Borisem Baltschunem) czy Post-Music Ensemble (z Lucio Capece, Heather Frasch i Josephem Kudirką). Organizator cyklu koncertów DNK-Amsterdam. Mieszka w Berlinie i Amsterdamie.
soundcloud.com/shrednock
 
 
Plakat: Iwona Jarosz
http://iwonajarosz.tumblr.com