„DIALOG – mówić do siebie” – performance Anny Kutery / ZMIANA TERMINU!

28.06.2024
18:00

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy o zmianie terminu wydarzenia z 23.06 (niedziela) na 28.06 (piątek) o godz. 18:00. Za niedogodności przepraszamy.

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na remake performance’u Anny Kutery zrealizowanego na plenerze w Osiekach w 1981 roku.

Działania artystyczne z pleneru w Osiekach zostały powtórzone podczas jubileuszu Muzeum w Koszalinie w Filharmonii koszalińskiej w 2023 roku.
 
„DIALOG” jest próbą kompromisu lub ustanowienia konsensusu pomiędzy dwiema różnymi postawami wobec problemów odpowiedzialności-arogancji, uczciwości-oszustwa i wiarygodności-niepewności w życiu codziennym i w sztuce. „DIALOG” prowadzi jedna osoba – sama ze sobą – lecz jakby rozdwojona w swoich przekonaniach o słuszności którejś z postaw.
Wydarzenie jest bezpłatne.
Anna Kutera – związana ze środowiskiem awangardy wrocławskiej. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (1972) i wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, dzisiejszej ASP (1977). Inicjatorka sformułowania idei sztuki kontekstualnej, współorganizatorka międzynarodowego ruchu sztuki kontekstualnej, zogniskowanej na badaniu kontekstu sztuki, która rozszerzała pojęcia i schematy dominującego wówczas (od lat 1960. XX w.) konceptualizmu.
 
Zajmuje się sztuką multimedialną. Wśród dziedzin jej artystycznej aktywności znajdują się film, fotografia, malarstwo, instalacja przestrzenna i sztuka performance.

NABÓR NA WOLNE STANOWISKA

Ogłaszamy nabór na wolne stanowiska w Muzeum Współczesnym Wrocław. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami i składania CV. Szczegóły poniżej

Skip to content